sobota, 11 lipca 2015

HEROCLIX nadchodzi

Witam.
Jak dotąd na moim blogu pojawiały się tylko autografy, żeby jednak nie popaść w stereotyp, że jest to blog o tak ściśle okrojonej tematyce dzisiejszy i kolejny post będzie o zupełnie czymś innym. Jak wskazuje tytuł będę przedstawiał swoją bardzo ubogą kolekcję Heroclix.
Hmm.... Pewnie wielu z was się zastanawia czym są te owe Heroclixy... Sam do niedawna nie wiedziałem:)
Heroclix to kolekcjonerska gra figurkowa firmy Wizk!ds, w której gracze toczą pojedynki swoimi kolekcjami- gotowymi pomalowanymi figurkami. Bardzo proste zasady pozwalają na toczenie pojedynków figurkami z komiksów, filmów oraz gier. Mechanika gry jest bardzo prosta, jednak dodatkowe reguły sprawiają, że każda potyczka jest inna. Jeden kompatybilny system gry pozwala nam łączyć z sobą różne dodatki do gry w jedno spójne uniwersum. Gracze wybierają drużyny stworzone z kolekcji swoich figurek, pojedynki toczą na pięknych planszach znanych z świata komiksów, filmów i gier, dzięki czemu w każdym pojedynku można czuć się jakby oglądało się film lub komiks.
W serii ukazało się wiele zestawów, miedzy innymi:
Marvel:
Avengers Assemble
Deadpool
Guardians of the Galaxy
X-men
DC: 
Batman Arkham Originis
Justic Leagu
The Flash
War of Light
Inne:
The Hobbit
Star Trek
Lotr
Dota 2

I wiele, wiele więcej!!!!

Tak jak w przypadku autografów podam krótką ściągę jak będzie wyglądał post poświęcony Heroclix,po to, żeby wszystko było przejrzyście.

Tytuł: jeżeli figurka nie będzie powtórką w mojej kolekcji będzie w tytule podawany odpowiedni kolejny numer. Jeżeli będzie więcej niż jedna figurka prezentowana w danym poście, będzie numeracja od danego numeru do ilości nowych figurek. Jeżeli będą same powtórki, będzie brak numeru. Następnie w tytule będzie podane, jakie zestawy i w jakiej ilości były otwierane.

Informacja: Krótki opis otwieranych zestawów.

Zdjęcie figurki: zdjęcie rozpakowanej figurki wraz z jej kartą (jeśli taką posiada),nad  każdym zdjęciem króciutki opis przedstawionej figurki. Pod zdjęciem kilka danych.
Nazwa serii
Nazwa rozszerzenia
Numer figurki 
Częstotliwość wypadania
Wartość punktowa postaci 

Film: Filmik z otwierania saszetek, chyba że nie wytrzymam i otworzę wcześniej to tylko z prezentacji figurek.


Jeszcze dłuższa niż ostatnio ściąga. Do zobaczenia na kolejnym filmiku.