środa, 15 lipca 2015

8. Jurek Owsiak WOŚP

Witam.
Ostatnio było o superbohaterach z świata filmu, komiksu, pora na realną postać, uważanego przez wielu, za superbohatera z Polski (na pewno człowieka o wielkim czerwonym sercu) - Jurka Owsiaka. Urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku. Dziennikarz radiowy i telewizyjny, nie kiedy nawet showman, udziela się charytatywnie i społecznie. Jest założycielem i prezesem fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która to co roku ma swój wielki finał, w którym bierze udział cała Polska, a jego najważniejsze wydarzenia są transmitowane w telewizji . Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie. Jak pokazują statystyki, w ciągu ponad 20 lat trwania WOŚP, podczas Finałów zebrano ogromną kwotę 500 milionów złotych. Zebrane środki w znacznej mierze przeznaczone są na sprzęt medyczny dla szpitali. Zapewne nie jedna osoba z Was już z takiego sprzętu korzystała(ja tak).
Jest również organizatorem największego festiwalu open-air w Europie - Przystanek Woodstock, który wzbudza kontrowersje, ale każdego roku gromadzi setki tysięcy ludzi z całej europy.
Ciężko wymieniać wszystkie osiągnięcia i nagrody, jakie zdobył. Jedną z cenniejszych jest chyba Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, który mu przyznano w 2011 roku.

 Filmik z otwierania przesyłki:

Filmik z otwierania przesyłki:
Filmik z otwierania przesyłki:
Autentyczny: tak
Dedykacja: nie
Czas wyczekiwania: 4 dni
Jak zdobyłem: e-mail - See more at: http://fingerkolekcje.blogspot.com/search/label/Autografy#sthash.2Qvu7SPs.dpuf

Autentyczny: tak
Dedykacja: tak
Czas wyczekiwania: 2 tygodnie
Jak zdobyłem: e-mail
Filmik z otwierania przesyłki: